Profesjonalne rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie profesjonalne – podstawowe wyposażenie boksera!

Trenowanie boksu to zaangażowania, wysiłek i pasja. Jeżeli decydujemy się na profesjonalne podejście do tego sportu, to powinniśmy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który zapewni najwyższą efektywność, bezpieczeństwo i wygodę.

Przede wszystkim powinniśmy zainteresować się wyborem rękawic bokserskich profesjonalnych, ponieważ będzie to nasze podstawowe wyposażenie podczas treningów. Wybór tego typu sprzętu jest bardzo szeroki, więc znalezienie sprawdzonego producenta może okazać się bardzo trudnym zadaniem, które będzie wymagało od nas licznych testów oraz wielu godzin poszukiwań. Jeżeli posiadamy dostateczną wiedzę, to na pewno znamy swoje oczekiwania. Mimo wszystko spróbujemy przedstawić, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów.

Profesjonalne rękawice bokserskie – czym powinny się charakteryzować?

Chcąc zakupić profesjonalne rękawice bokserskie, przede wszystkim musimy zdecydować się na odpowiedni materiał, który będzie charakteryzował się dużą wytrzymałością. Na co w takim wypadku warto się zdecydować? Według nas skóra naturalna będzie najlepszym możliwym wyborem. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta oraz oczywista. Skóra jest materiałem trwałym, który przetrwa wiele intensywnych treningów. Należy jednak podkreślić, że produkty tego typu są drogie, ponieważ musimy przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych.

Jeżeli poszukujemy tańszej alternatywny, która trwałością będzie zbliżona do skóry naturalnej, to warto postawić na modele wykonane z zaawansowanych materiałów syntetycznych. Czym takie rękawice będą się charakteryzować? Ich wewnętrzna część została wykonana z tkaniny, a zewnętrzna ze skóry syntetycznej. W przypadku warstwy zewnętrznej musimy zdecydować się na najbardziej zaawansowaną skórę syntetyczną, ponieważ materiał ten charakteryzuje się dużą odpornością na potencjalne uszkodzenia, które mogłyby powstać podczas codziennego użytku.

Podczas wyboru należy również pamiętać o uwzględnieniu kształtu i wielkości naszych dłoni. Rękawica jest przedłużeniem naszej ręki, więc nie możemy sobie pozwolić na złe dopasowanie, które niekorzystnie mogłyby wpłynąć na siłę, bezpieczeństwo i precyzję naszych ciosów. W takim wypadku musimy zwrócić uwagę na tabelę rozmiarów.

Rękawice bokserskie dla profesjonalistów – rodzaje wiązań

Kolejnym aspektem, który powinien być dla nas kluczowy, będzie sposób zapięcia rękawic bokserskich. Możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje:

Pierwszą propozycją, będą rękawice sznurowane w sposób tradycyjny. Taki sposób mocowania przede wszystkim charakteryzuje się najdokładniejszym dopasowaniem do dłoni, którego nie zaznamy w innych rozwiązaniach. Zasznurowana rękawica niemalże w pełni przylega do powierzchni naszej całej ręki. Niestety takie zapięcie ma jedną ogromną wagę, która może skutecznie zniechęcić do zakupu. Zakładanie wymaga ingerencji drugiej osoby, bez jej pomocy umieszczenie rękawic na dłoniach nie będzie możliwe.

Z drugiej strony należy wspomnieć o prawdopodobnie najpopularniejszym sposobie zapięcia. Mówimy tutaj o rękawicach na rzep, które być może nie trzymają się dłoni tak doskonale jak modele sznurowane, jednak zapewniają w pełni wystarczającą stabilność, która sprawdzi się podczas treningu na tarczach, worku czy sparingów. Ogromną zaletą takiego rozwiązania, będzie wygoda zakładania. W przypadku takich rękawic nie musimy polegać na drugiej osobie. Bez większego problemu możemy je samodzielnie założyć oraz zdjąć, co zaoszczędzi nam dużą ilość czasu oraz wysiłku.

 

 

 

 

Czytaj więcej

Rękawice bokserskie – zadbaj o odpowiedni dobór rozmiaru!

W podejmowaniu decyzji o zakupie rękawic jedną z najważniejszych kwestii jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Na samym początku pragniemy wspomnieć, że producenci nie określają dokładnych wymiarów, a jedynie wagę poszczególnych modeli, którą podaje się w uncjach (oz.). Skala najczęściej rozciąga się między 1 a 20 uncjami. Ogólnie mówiąc i trochę upraszczając im większa dłoń i większa waga osoby trenującej tym więcej uncji powinny mieć rękawice bokserskie.

W przypadku rękawic 6 oz. Mówimy o osobach z bardzo małymi dłońmi. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku 8 oz., z takich modeli najczęściej będą korzystać dzieci. 10 oz. Jest przeznaczone dla kobiet o przeciętnej dłoni oraz mężczyzn z nieco mniejszymi dłońmi. W przypadku mężczyzn o średniej wielkości dłoni mówimy o rękawicach 12 oz., które są prawdopodobnie najpopularniejsze. Największe modele mogą osiągać wagę nawet do 18 oz. – te propozycje przeznaczone są w głównej mierze do profesjonalnych zawodników wagi ciężkiej.

Osobiście chcielibyśmy zachęcić do dokładnego sprawdzenia, który rozmiar rękawic będzie dla nas najlepszy. W głównej mierze powinniśmy postawić na nasze bezpieczeństwo, komfort oraz wygodę, aby treningi były jak najbardziej efektywne.

Najlepsze rękawice bokserskie – postaw na profesjonalnego producenta

Chcąc zakupić najlepsze rękawice bokserskie, powinieneś zdecydować się na usługi naszego sklepu. Jesteśmy profesjonalnym sprzedawcą oferującym profesjonalne wyposażenie dla Boksu i MMA. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów marki Titleboxing w Polsce, marki która pochodzi z USA gdzie cieszy się najwyższą renomą.

Firma ta już od wielu lat zapewnia wszystkim ringowym wojownikom w pełni profesjonalne wyposażenie, które nie zawiedzie nawet najbardziej wygórowanych oczekiwań. W swoich produktach zdecydowali się na wykorzystanie Gel Technology, czyli rozwiązaniu, które charakteryzuje się nieocenioną wręcz funkcjonalnością. Postaw na najlepsze możliwe rękawice bokserskie, które będą Ci towarzyszyć podczas licznych nawet najbardziej wymagających treningów.

Znajdziesz nas pod hasłami: # rękawice bokserskie profesjonalne # rękawice do boksu profesjonalne # rękawice bokserskie dla zaawansowanych

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl